Karmimy umysły młodych Odyseuszy

Nakarm Umysł to nasza główna inspiracja, cel i siła napędowa. Dlatego również w tym roku wspieramy uczestników konkursu Odyseja Umysłu! Jest to innowacyjny program edukacyjny, który rozwija wśród uczniów umiejętności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów.

Uczniowie z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni wyruszają do USA na Finały Światowe, które odbędą się od 21 do 25 maja. Utalentowana drużyna młodych Odyseuszy zakwalifikowała się do udziału, wygrywając krajowe eliminacje. Ci genialni uczniowie sami zbudowali robota!

Maszyna „oceniała” trzy dzieła sztuki stworzone przez drużynę. Jedno z nich – uznane za nieładne – rozmontowywała na części, z których tworzyła zupełnie nową, według siebie piękną kompozycję. Spektakl wzbogaciły dodatkowe efekty dźwiękowe oraz występ asertywnego artysty broniącego swojego dzieła przed ARTomatem.

Warto zaznaczyć, że jedna z drużyn, oprócz zwycięstwa w swojej kategorii wiekowej, otrzymała prestiżową nagrodę Ranatra Fusca, która również uprawnia do udziału w Finałach Światowych. Nagroda Ranatra Fusca to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane za podjęcie niezwykłego ryzyka twórczego lub stworzenie wybitnie oryginalnego rozwiązania, wykraczającego poza schematy i przewidywalne podejście do zadania.

Marka Bakal z dumą wspiera tych uzdolnionych i kreatywnych młodych ludzi. Odyseusze właśnie wyruszają do Stanów, a my trzymamy za nich kciuki! Podczas tej wyjątkowej przygody towarzyszyć im będą nasze zdrowe przekąski.

Rusz głową

Rozwiązuj zagadki, dzięki którym poćwiczysz i rozwiniesz swój umysł

Właściwości bakalii

Orzechy - superfoods dla mózgu!

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu Twojego mózgu w dobrej kondycji przez długie lata, warto włączyć do swojej diety produkty, które są dla niego dobre. Jednym z najbardziej popularnych…